Valorant se chystá odstranit jednu ze svých nejstarších map

Estimated read time 2 min read

Split nahradí nová mapa Pearl.

Riot má na nějakou dobu v plánu odebrat mapu Split z aktivní rotace a někteří hráči nejsou zrovna nadšení. S novým chystaným updatem by měla přijít i nová mapa Pearl a Riot si myslí, že se nyní aktivně hraje až moc map najednou a proto se rozhodli jednu z nich dočasně zablokovat.

Split je jednou z nejstarších map ve hře. Spolu s Bind a Haven tvoří základní tři mapy, na kterých hráči hráli už od začátku. Split byl velmi dlouho považován za dost nevybalancovanou mapu, ale to se postupem času hlavně díky reworku zlepšilo. Od té doby Riot navíc vydal mapy jako Ascent, Icebox, Breeze a Fracture, což tvoří rotaci o celkem 7 mapách.

(zdroj: Riot Games)

Sedm map je podle Riotu přesně to kouzelné číslo a nová mapa by tak mohla hru uvrhnout do chaosu. No dobře, možná tak drastické by to zase nebylo. Vedoucí designér map Joe Lansford vysvětluje, že každá nová mapa pro hráče znamená naučit se její rozložení a to může být na vyšším levelu hraní dost náročné. Velká rotace map tak podle něj není tím správným řešením a je potřeba výběr trochu omezit. Pak už jen záleželo na tom, jakou mapu z rotace odstranit. Jak určitě hráči Valorantu vědí, nejméně oblíbené mapy jsou momentálně Breeze a Fracture. Všem je ale jasné, že Riot tyto mapy z rotace neodebere a volba nakonec padla na jednu ze starších map.

Split tak bude vypuštěn z kompetitivních i nenáročných zápasů 22. června. Kdy se vrátí však nevíme. Na pár dní pak v kompetitivním režimu bude v rotaci pouze 6 map a po fázi prvotního nasazení se přidá i Pearl. Z profesionální esport scény odejde Split až v srpnu, aby měli hráči možnost se novou mapu pořádně naučit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.