Tým Na’Vi odmítá opustit Ukrajinu

Ukrajinský esportový tým Natus Vincere vydal prohlášení o budoucnosti s ohledem na ruskou invazi. Podle tohoto prohlášení chce drtivá většina týmu zůstat na Ukrajině a své domovy nehodlají opustit.

Přes 90% našich zaměstnanců jsou nyní na Ukrajině a nemají v plánu odejít. Snažíme se lidi převážet z těch nejnebezpečnějších oblastí a pomáháme jim najít ubytování. V našich autech dobrovolníci každý den rozvážejí humanitární pomoc. Všechno Na’Vi oblečení je distribuováno lidem, kteří se musejí již druhým týdnem schovávat v krytech.

Natus Vincere

Tým říká, že se k esportu vrátí již velmi brzy, ale o Ukrajině mluvit nepřestanou. Chtějí také založit hned několik projektů, které pomohou lidem v nouzi. 1. března pak Na’Vi oznámili ukončení spolupráce s ruskou ESForce.

Dobrou zprávou je, že si Na’Vi téměř jistě zanechá svou stávající sestavu. To se samozřejmě vztahuje i na dalších asi 80 pracovníků, kteří vše zajišťují v pozadí. Na’Vi má svou dlouhou historii a rozpuštění týmu by tak byla velká škoda. Od svého založení v roce 2009 nyní mají týmy ve hrách jako CS:GO, Dota 2, Rainbow Six Siege, Apex Legends, Rocket League a spoustu dalších.

V prohlášení však bohužel neřekli, jak to přesně s týmem vypadá po soutěžní stránce. Asi se dá téměř s jistotou říct, že všechny profesionální aktivity šly teď stranou. Tým je však stále na soupisce 15. sezóny ESL Pro League a doufejme, že to tak i zůstane.