Zemřel Akira Toriyama. Tisíce lidí se s ním loučí v online hrách

Estimated read time 2 min read

Tvůrce legendární serie Dragon Ball, Akira Toriyama, zemřel náhle ve věku 68 let. V internetovém prostoru se nyní setkávají tisíce hráčů, aby uctili památku této legendární osoby. Toriyama velmi ovlivnil především svět mangy, anime a počítačových her. Je jen málo hráčů, kteří o jeho osobě dnes slyší poprvé.

Lobby některých online her se nyní hemží tisícovkami hráčů, kteří se s autorem loučí. Toriyamův odkaz je samozřejmě především serie Dragon Ball, ale ikonou se stal i v prostoru her. Nikdo jistě nezapomene na jeho legendární designy ve hrách Dragon Quest – třeba i hlavní přebal hry. Pracovat na Dragon Questu začal již v roce 1986 a od té doby vytvořil spoustu úžasných postav, včetně malého modrého slizouna.

(zdroj: Bandai Namco)

Jeho dílo bylo promítnuto i do dalších her, jako je třeba Chrono Trigger od Square Enix. Dokonce se jeho tvorbou inspirovala úspěšná herní série Final Fantasy. V rozhovoru to prozradil Hironobu Sakaguchi, tvůrce Final Fantasy.

Pro mě byl Akira Toriyama velkým vzorem, Weekly Jump jsem kvůli něj četl každý týden. Vývoj hry v obrovském talentovaném týmu byl pro mě nedosažitelný. Když jsem začal pracovat na Final Fantasy, chtěl jsem se alespoň trochu přiblížit Dragon Questu.
– Hirobobu Sakaguchi

Zapomenout se pak nesmí ani na nespočet Dragon Ball her, které by bez původního autora nemohly vzniknout.

Jak můžete vidět, Toriyama je legendou nejen ve světě mangy, ale ovlivnil hráče po celém světě. Ti se nyní setkávají ve hrách jako Final Fantasy 14, Dragon Ball Xenoverse 2 nebo Dragon Quest 2, aby na něj zavzpomínali.


Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.