Metro 2033 film byl zrušen!

Estimated read time 3 min read

Scénarista chtěl přesunout děj z Ruska do Ameriky, to mu však nevyšlo.

Práce na plánovaném Metro 2033 filmu, který byl oznámen v roce 2016, se zastavily. Práva na tento příbeh tedy zpět získal Dmitry Glukhovsky, autor originálního románu z roku 2005. Právě na té se měl film zakládat. Jako nápad to nezní špatně, provedení však mělo být mnohem horší. Glukhovsky říká, že scénárista (F. Scott Fraizer) chtěl celý děj přesunout z Moskvy do Washingtonu DC. A to by podle něj prý rozhodně nefungovalo.

„Zasazení do Washingtonu prostě nefunguje,“ říká Glukhovsky. „Nacisté nefungují, komunisté nefungují a Temní také ne. Nechci totiž, aby byli Temní považováni za nějakou metaforu na Afroameričany. Mají sloužit jako metafora na celkovou xenofobii, ne ukazovat prstem na jednotlivé barvy pleti. Proto by to prostě nefungovalo.“

„Temní byli nahrazeni nějakou obyčejnou příšerou. To byl taky problém, protože pokud Temní nevypadají jako lidé, celá myšlenka xenofobie nevypadá tak podstatně. Z celého příběhu udělali průměrnou povídačku.“

Já osobně jsem novelu nečetl, měl jsem ale možnost si hru zahrát. Můžu asi odhadnout, že souboj mezi komunisty a nacisty je docela v centru příběhu. (SPOILER ALERT) A temní jsou (ale vlastně nejsou) hlavními záporáky. Ať je to jak chce, lidstvo na ně ke konci stejně shodí bombu.

Zasadit děj do Ameriky bylo velmi podivné rozhodnutí. Scénarista říká, že Američané prostě mají rádi americké věci. Jedním z hlavních taháků Metra je však jeho zasazení do Ruska. Rusové jsou schopni prostřílet se skrz mutanty v metru jen s lahví vodky. To je samozřejmě přehnané, ale je to taky jedním z aspektů her Metro. Právě to se mi na nich líbí a Glukhovsky by chtěl určitě něco takového vidět i ve filmu.

Rozhodnutí scénaristů je pro mě opravdu nepochopitelné. Jedním z trháků Metro Last Light a Metro 2033 je právě Moskva. Lidé od Metra prostě očekávají tvrdé ruské prostředí. Už jsme viděli spoustu amerických verzí apokalypsy a fanoušci tohoto žánru by určitě uvítali změnu.

Glukhovsky však zůstává ohledně Metro 2033 filmu velmi optimistický. Doufá, že Metro Exodus přiláká více diváků a tím zvýší šance na dokončení filmu tím správným způsobem.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.