Ubisoft začal pracovat na remacích Splinter Cell a Prince of Persia

Estimated read time 3 min read
ikonické brýle ze série Splinter Cell, Zdroj: Ubisoft Toronto – Platforma X

Remake Splinter Cell: K oznámení remake prvního dílu ze série Splinter Cell došlo koncem roku 2021. Ubisoft však zdůraznil, že se vývoj pohybuje na samotném začátku. O hře se moc nemluvilo, ale toto by se mělo změnit. Studio Ubisoft Toronto si změnilo na platformě X úvodní fotku. Snímek na úvodní fotce odkazuje na legendární brýle ze Splinter Cell.

Vývojáři postaví Splinter Cell na svém vlastním enginu Snowdrop. Ubisoft slibuje velkou podívanou. Bude se snažit zanechat prvky, který obsahuje první díl. Taky se ale přidají nové prvky z dnešními technologiemi. Vývojáři avizují, že hra by měla zaujmout jak mladou generaci hráčů, tak veterány. Ti, kteří si pamatují první díl, určitě rádi zavzpomínají na staré časy.

Snímek z prvního dílu ze série Splinter Cell Zdroj: Ubisoft North America – YouTube

Také ale Ubisoft Toronto provádí menší komplikace. Všude možně se propouští a to neminulo ani týmy, které pracují na remacích Splinter Cell a Prince of Persia. Z Toronta odejde zhruba 5% z celkového počtu zaměstnanců.

Uvidíme, kdy přijde další nové oznámení o podrobnostech a hlavně o datumu vydání. To nejvíce hráče zajímá.

 

 

 

 

Remake Prince of Persia: The Sands of Time: Hra měla vyjít už na začátku roku 2021, ale bohužel studio Ubisoft odložilo datum vydání. Prince of Persia mělo na starosti studio Ubisoft Mumbai. Později Ubisoft předal projekt zkušenějšímu týmu z Montrealu. Nedávno se pár lidí z Ubisoftu Toronto přidalo do Montrealu . Také se uvádí, že po předání remaku do Montrealu, prošla hra úplným restartem.  V Kanadě tak vznikla nová grafika, animace i soubojový a parkourový systém.

Screenshot Prince of Persia – Teaser trailer. Zdroj: Ubisoft – YouTube

Ubisoft před necelým měsícem vydal teaser trailer. Bohužel, video nám skoro nic nového neřeklo. Jediné, co jsme se dozvěděli, je datum vydání a to v roce 2026.  Snad vývojáři nebudou mít žádné komplikace a hru nebudou muset znova přesouvat.

Zdroje obrázku: Ubisoft- YouTube, Ubisoft North America- YouTube, Ubisoft Toronto – Platforma X


Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.