Nintendo Switch 2

Estimated read time 2 min read

3. 3. 2017 vydalo Nintendo průlomovou konzoli Nintendo Switch. Šlo o velký krok, který se náramně vyplatil. Hráči konečně mohli hrát své oblíbené hry mimo domov. Nintendo Switch se stalo třetí nejprodávanější konzolí na světě.  Ale jak už to bývá herní svět se rychle vyvíjí. Od prvního Nintenda uběhlo už 7 let a fanoušci už vyhlížejí nového nástupce. V odmlce byla dlouho Japonská firma, ale její prezident Shuntaro Furukawa oznámil novou konzoli Nintendo Switch „2“.

Konkurence: Nintendo nemá žádnou konkurenci, se kterou by soupeřilo. Není to jako u Playstationu a Xboxu. Jedinými podobnými konzolemi jako je Nintendo, tak tu byli PSP (2005-2012) a PS Vita (2012-2015).

Datum vydání: Původně se očekávalo spuštění na konci roku 2024, ale datum bylo posunuto na březen 2025. Což znamená, že můžeme očekávat stejný den a měsíc vydání jako u aktuální konzole.

Výkon a paměť: Nové Nintendo by se výkonem mělo dostat na hranici starých konzolí PS4 A Xbox One, to znamená že by nové Nintendo mělo být až 3x výkonnější než současné. S pamětí by měla být kapesní konzole v skutku dobře. Měla by mít 12 GB RAM a 256GB vnitřní paměti. Jde o velký krok, jelikož současné Switch má pouze 4 GB RAM a 32 vnitřní paměti.

Zpětná kompatibilita: Nintendo Switch 2 by mělo mít kompatibilitu z hrami z Nintenda Switch. Určitě tohle fanoušci velmi ocení, budou si moct zahrát starší hry např.:  Mario Kart 8 Deluxe ( nejprodávanější hra na Nintendo Switch – prodáno přes 55mil. kopií).

Verze Nintenda: Údajně by Nintendo mělo představit dvě verze nové konzole. Mělo by se jednat o digitální verzi a klasickou verzi s CD. Přičemž by měla být digitální verze levnější než klasická. Když započteme DPH a clo tak bychom se měli dostat na 10 000kč a 11 000kč.

Tak Nakonec ještě uvidíme s čím přijde  samo Nintendo.

zdroj obrázku: www.nintendo.com


Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.