Propouštění pokračuje! Herní průmysl přišel v lednu o spoustu vývojářů

Estimated read time 3 min read

Rok 2024 je zatím velmi nešťastným rokem pro zaměstnance herního průmyslu. Neuběhl totiž ani měsíc a už se dozvídáme o dalším velkém propouštění. Třeba poměrně známé studio People Can Fly (hry Painkiller, Outriders nebo Bulletstorm) propustilo asi 30 zaměstnanců. Ti měli pracovat na nejmenovaném projektu s kódovým označením Project Gemini. Ten měl být součástí velké spolupráce se Square Enix. Ověřený zdroj serveru Kotaku poté potvrdil, že ve světle propouštění se tato neoznámená hra musí bohužel zmenšit.

Další propouštění se nevyhnulo studiu Black Forest Games, kde muselo být propuštěno asi 50 zaměstnanců. Zde se od srpna 2023 pracuje na nové hře Teenage Mutant Ninja Turtles podle komiksu The Last Ronin. Jak hra nakonec dopadne není jasné, protože ztratit 50 lidí není zrovna málo. Studio patří pod akvizice Embracer Group, kterou však otřásl kolaps velké investice z minulého roku. Na základě toho pak začalo velké propouštění stovky vývojářů této skupiny. Z kolapsu se dodnes snaží vzpamatovat např. studio Piranha Bytes, které musí najít způsob, jak dokončit svůj nynější projekt. Pokud se to nepovede, bude také zavřeno.

(zdroj: Black Forest Games)

Na řadu přišlo také studio Reikon Games. Zde mělo být propuštěno přibližně 60 pracovníků. Přesné číslo nebylo oficiálně potvrzeno, ale ukázalo se, že hodně bývalých zaměstnanců tohoto studia nyní podle svých LinkedIn profilů hledá novou práci.

A na smutný závěr jsme si nechali Microsoft. Není to tak dávno, co se mu podařilo získat Activision Blizzard a už se opět musí propouštět. Zrovna před pár dny bylo oznámeno, že z herní divize musí odejít asi 1 900 zaměstnanců. To tvoří přibližně desetinu všech herních vývojářů Microsoftu.

Jak tedy můžete vidět, rok 2024 zatím pro herní průmysl není moc veselý. Zmínili jsme pouze pár příkladů, ale propouštění se týká daleko více firem – Bossa Studios, CI Games, Riot Games nebo třeba Behaviour Interactive.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.