Herec Donald Faison tvrdí, že mu Fortnite ukradlo jeho tanec

Estimated read time 2 min read

Ukradlo Fortnite další tanec?

Vzpomínáte si na seriál Scrubs? Pokud ano, možná si vzpomenete na chirurga Chrise Turka (herec Donald Faison) a jeho velmi chytlavý tanec. Ten teď nařknul Epic Games, že mu ukradli jeho legendární seriálové vystoupení. A nezaplatili ani korunu!

Faison se tak přidává k dalším umělcům, kteří nejsou spokojeni s jednáním Epic Games. Třeba rapper 2 Milly zvažuje dokonce řešit tyto spory soudní cestou. O tom jsme vám psali v jenom z předchozích článků.

Faison o tom tomto tématu začal mluvit na jednom ze setkání s hvězdami Scrubs. Nebral to sice moc vážně, určitě z toho však nebyl nadšený. Nikdo by určitě nebyl rád, kdyby někdo jiný ukradl jeho pohyby. Když byl vyzván, aby předvedl svůj legendární tanec, chvíli přemýšlel a poté odmítl.

„Pokud ho chcete znovu vidět, zahrejte si Fortnite, protože oni ho prostě ukradli.“

Nejvíce upozorňuje na to, že nikdo vlastně nedostal zaplaceno. Ve hře se sice nejedná o placený emote, takže Epic z něj nevydělává přímo, určitě z něj ale mají profit. Problém je v tom, že Fortnite je v dnešní době mnohem větší senzací, než seriál, který skončil již před 8 lety. Hlavně mladší hráči jej tedy budou znát spíše jako Fortnite dance, než něco původně ze seriálu Scrubs.

Do celého případu se vložil i samotný tvůrce celé serie Bill Lawrenc. Ten říká, že Epic neudělali nic špatného. Prý ho s předstihem kontaktovali, aby se ujistili, zda mohou tanec ze seriálu použít. A on prý souhlasil. Je to prý jen tanec seriálové postavy, na který se nevztahuje copyright, protože jej vlastně nikdo nevlastní. Přiznává však, že se na tuto dohodu vztahovala jistá omezení.

Faison se stále drží své verze a odmítá s tancem vystoupit. Epic Games jej prý ukradli a tím ztratil své kouzlo.

Na porovnání obou verzí se můžete podívat v tomto videu:

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.