xQc získal neuvěřitelně výhodnou smlouvu za streamy na Kick

Estimated read time 2 min read

A stále může streamovat kde chce!

Reportér z New York Times napsal, že xQc podepsal smlouvu s platformou Kick, která je nyní velmi silným konkurentem Twitche. V následujících dvou letech by si xQc měl přijít na 70 milionů dolarů. Částka by se navíc mohla vyšplhat až na rovných 100 milionů dolarů. Streamerův agent říká, že se podle něj jedná o jednu z top 25 nejvýdělečnějších dohod všech dob (a to včetně sportovců).

Ještě působivější je pak to, že dohoda není exkluzivní. Streamer může pokračovat svá vysílání i na jiných platformách. A přesně to má taky v plánu. Nově chce xQc sice streamy na Twitch omezit, ale odejít úplně nechce.

Kick sice nemá až tak velkou uživatelskou základnu, ale platí streamerům mnohem větší peníze. Twitch si bere 50% a Kick pouze 5%. Kick je také navíc trochu volnější v některých pravidlech. Twitch třeba vůbec nedovoluje hazard a Kick má na druhou stranu přímo vlastní kategorii pro takový obsah.

Budoucnost platformy Kick tak těd vypadá trochu lépe, ale pořád není jasná. Někteří totiž Kick označují za jakousi šedou stránku. Jedním z důvodů je třeba to, že za ním stojí spoluzakladatel online kasína Stake.com. Navíc si možná vzpomenete, že jednou se už někdo Twitch pokusil nahradit. Mixer tenkrát zaplatil obrovské peníze za Ninju a o rok pozdějí ohlásil bankrot.

xQc však zatím na Kick nahnal hodně lidí. Jeho kanál má nyní přes 50 tisíc sledujících a číslo pořád roste.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.