Rapper 2 Milly chce zažalovat Fortnite

Estimated read time 2 min read

Rapper 2 Milly zvažuje poslat před soud jeho spor s Epic Games. Ve Fortnite totiž existuje emote „Swipe It,“ který je údajně velmi inspirován právě jeho osobním tancem.

„Oni tento konkrétní tanec skutečnem prodávají. Je k dispozici k zakoupení. Tehdy jsem si řekl, že to takhle nemůžu dlouho nechat,“ řekl rapper pro CBS.

Swipe It bylo možné odemknout při zakoupení Battle Passu pro Fortnite Season 5, který skončil již v září. Už si jej tedy koupit nemůžete, hráči ho však stále můžou používat ve hře.

Tento emote je jeden z mnoha, který je inspirován skutečnými pohyby hip hop umělců. 2 Milly by nechtěl vytřískat z Fortnite milióny. Spíš by chtěl nějak ochránit, co patří jemu.

Je těžké říct, jak by tento soud vlastně dopadl. Rapper by se vrhnul do téměř neprobádaného území. Existuje hodně právních případů, ve kterých se lidé soudí o práva na hudbu nebo text. Toho je opravdu hodně a řeší se téměř každý den. Podle dostupných informací však neexistuje mnoho případů, které by řešili právě choreografii.

Podle některých umělců by Epic měli alespoň hrát v pozadí hudbu, ke které se konkrétní emote skutečně vztahuje. Jestli 2 Milly opravdu požene Epic Games před soud není zatím potvrzeno. Rapper to prý ještě musí zvážit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.