VKLiooon se stala první ženskou Hearthstone šampionkou

Estimated read time 2 min read

VKLiooon si odnesla titul šampiona a 200 000 dolarů.

Hearthstone hráčka Xiaomeng „VKLiooon“ Li si odnesla první ženskou výhru z globálního Hearthstone turnaje. Na BlizzConu se jí ve finále postavil Brian „bloodyface“ Eason, kterého porazila s drtivou přavahou 3-0.

Aby toho nebyl málo, VKLiooon byla první ženou, která se kdy kvalifikovala do Hearthstone Global Finals. Po výhře playoff si držela neuvěřitelných 10 výher, které ji donesly až do finále. Na Blizzconu si udržela svou neporazitelnost a excelovala i ve finálním souboji.

VKLiooon měla ve finále docela štěstí. Využila balíček, který jejího soupeře perfektně odrážel. Pokud by vás souboj zajímal, doporučuji kouknout hlavně na třetí kolo.

Její jméno není ve světě zrovna moc známé. Nikdy se neobjevila v Grandmasters. Z toho, co jsme viděli, mám takový pocit, že od ní můžeme v budoucnu očekávat velké věci. Její hru je opravdu radost sledovat. Na podiu neudržela své emoce a se slzou v oku poděkovala všem svým fanouškům, kteří ji celou dobu podporují a věřili v její výhru.

Na závěr si ještě dovolila říct malou historku z turnaje, který se odehrál pár let zpátky. Tehdy jí jeden nejmenovaný hráč řekl, že určitě stojí na špatném místě, protože nemá žádnou šanci uspět.

Všem holkám, které sní o esport kariáře, bych chtěla říct, že stačí jen věřit ve své schopnosti a zapomenout na vše ostatní.

 

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.