Blizzard: „Cross-play je naše cesta.“

Estimated read time 2 min read

Multiplayer je od dob čtení IP adres přes pevnou linku pro Diablo základním kamenem a tím by mohlo Cross-Play nové Diablo posunout zase o krok dál.

Po 24 minutovém gameplay videu přichází – myslím si, že pro většinu z nás (fanoušků Diabla) další skvělá zpráva. Na Blizzconu, kde byla hra představena – v rozhovoru pro The Telegraph jeden ze zástupců Blizzardu uvedl, že se Diablo vydá směrem Cross-Play hraní.

Co je to vlastně Cross-Play? Jedná se multiplatformní multiplayer, kde se může potkat hráč PC verze s konzolistou. Tato cesta byla před několika lety absolutní fantasmagorií, teď se stává Cross-Play dá se říci „normou“ v multiplayerovém hraní. Dnes tento styl hraní podporují hry jako je např. Call of Duty: Modern Warfare, Fortnite či Rocket League. Stále jsou tu ale nedostatky, jako je např. vytvoření Voice Party napříč platformami či Friend Listu.

Diablo 4 se bude tedy odehrávat v propojeném světě, kde si hráčí užijí buď improvizované Co-op a nebo plnohodnotné PVP, přestože úplné detaily multiplayerového hraní nám Blizzard stále tají.

Z mého pohledu je Cross-Play vynikající při hledání společníka pro různé Challenge a Eventy. Přeci jen každý konzolista má i přátele, kteří dávají přednost PC a konzole vůbec nevlastní a naopak.

Probíhají zde i spekulace, zda Cross-play budou podporovat i konzole nové generace a proto Blizzard nelení a pečlivě sleduje situaci okolo nového PlayStation 5 či Xboxu Project Scarlett.

Zdroj: gamesradar.com

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.