Virtus.pro rozpouští svůj stávající tým

Estimated read time 3 min read

Pokud už nějaký ten pátek sledujete CS:GO scénu, určitě znáte jméno legendárního týmu Virtus.pro. Svého času se dali považovat za jeden z nejlepších týmů. Tyhle časy jsou však pryč a VP velmi rychle padá dolů. Spadli už tak hluboko, že se vedení rozhodlo přistoupit k radikálnímu řešení celé situace.

Koukněme se nejdřív trochu do minulosti. O VP se velmi dlouho mluvilo jako o nejstálejším týmu v celé historii CS:GO. Jejich line-up nebylo potřeba měnit. Ve složení Filip “NEO” Kubski, Janusz “Snax” Pogorzelski, Paweł “byali” Bieliński, Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski a Wiktor “TaZ” Wojtas fungovalo vše opravdu skvěle.

Všechno ale jednou musí skončit. Po dlouhé době fanoušky zasáhla zpráva, že tým opouští Snax, TaZ i byali. A tam se začalo celé Virtus.pro hroutit. Jejich pádu nedokázalo zabránit ani duo pasha a NEO, kteří u týmu setrvali. Bývalé 3 hráče musel někdo nahradit. Na jejich místa byli dosazeni MICHU, snatchie a morelz. Jak to už ale bývá, noví a staří hráči si mezi sebou prostě neuměli vytvořit to správné pouto a týmovou chemii.

Jak vypadá situace teď? Blíží se rok 2019 a s ním i Major v Katowicích. Ten by se bez Virtus.pro rozhodně odehrál neměl. Jenže přesně to se bohužel stane. Virtus pro se nedokázali kvalifikovat a tak si před domácím publikem bohužel nezahrají. To už se vedení týmu přestalo líbit a rozhodli se s velkou řadou neúspěchů něco udělat. Starý line-up se stáhne do pozadí a na scénu se postaví úplně nový tým. Vedení celou situaci komentuje takto:

Po Majoru v Londýně jsme byli optimističtí o potenciálu našeho týmu. Naše přání se však bohužel nevyplnila. Naše nová dlouhodobá strategie se zaměřuje na vybudování týmu okolo mladých hráčů. Tento plán budeme následovat při rozhodování. Moc rád bych poprosil naše fanoušky, aby nás v nadcházejících týdnech podporovali.

-Roman Dvoryankin

Velmi oblíbený pashaBiceps na svém Twitteru napsal, že od esportu rozhodně neodchází. Já osobně jsem zvědav, kam jeho cesta povede teď. On i NEO mají smlouvu u Virtus.pro až do roku 2020.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.