Resident Evil 4 Remake je už možná ve vývoji!

Estimated read time 2 min read

V roce 2022 nás zřejmě čeká remake čtvrtého dílu Resident Evil!

Remaky oblíbené serie Resident Evil si zatím vedou opravdu skvěle. Po vydání remaku třetího dílu ale nastává otázka, která rozděluje fanoušky této skvělé herní serie. Jednoduše řečeno – čeká nás i Resident Evil 4 Remake? Podle VGC ano!

Říká se, že se na hře dokonce už pracuje. Remake by měl mít na starost Tatsuya Minami se studiem M-Two. Tato strategie by tak následovala i poslední dva remaky, o které se nestaralo přímo studio Capcom, ale spíše externí přidružená studia. Podle VGC sice Shinji Mikami (původní autor čtvrtého dílu) odmítl vedení tohoto projektu, ale sám mu dal zelenou a poskytl pár zajímavých postřehů a rad.

Resident Evil 4 byl poprvé vydán na GameCube a PS2. Prosadil se i na novou generaci konzolí v podobě HD remaku. Na PC vyšel v roce 2007 a je znám asi jako nejúspěšnějsí díl serie Resident Evil vůbec. Byl to totiž právě tento díl, který si fanoušci tak moc zamilovali.

Někteří ale říkají, že Resident Evil 4 předělat nepotřebuje, protože není možné udělat nic, co by hru ještě vylepšilo a zároveň by nebyla zničena původní atmosféra. Pokud se totiž předělá už jen pohyb hlavní postavy, bude nutné lehce předělat i prostředí a chování nepřátel.

Obě varianty určitě dávají smysl. Resident Evil 4 je naprosto skvělý díl a mohlo by se stát, že remake by prostě nefungoval. Musím ale říct, že poslední dva remaky se opravdu povedly a je možné, že pokud se vše udělá správně, mohl by remake čtvrtého dílu být skutečně mistrovské dílo.

Pokud jsou tyto zvěsti správné, dočkáme se remaku čtvrtého dílu někdy v roce 2022.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.