Princ Harry by chtěl zakázat Fortnite

Estimated read time 2 min read

Fortnite prý nepřináší nic dobrého a mělo by se zakázat.

Princ Harry, vévoda ze Sussexu, prohlásil, že by Fortnite mělo být zakázáno. Podle něj nepřináší nic dobrého a jen ničí mladou, ale i starší generaci.

„Ta hra by neměla být povolena. Nevidím žádný důvod, proč by ji někdo měl mít doma.“ Takhle nějak popsal Fortnite na Londýnském YMCA. „Tato hra vás nutí k závislosti a sezení před počítačem tak dlouho, jak jen to je možné. A to je velmi nezodpovědné. Je to jako tiše vyčkávat, až vašim dětem zničí mozek. A vy si něco takového klidně pozvete do domu.“

Nepustil se ale jen na účet Fortnite. Podobný postoj zastává i na sociální sítě obecně. Podle něj jsou „škodlivější než alkohol a drogy.“

Netuším, jak přesně se Harry dostal až k tématu závislosti na Fortnite. BBC uvedlo, že stále víc doktorů nachází spojení mezi hraním her a negativními vlivy na mentální i fyzické zdraví člověka. Není prý žádným tajemstvím, že Fortnite od roku 2018 způsobilo asi 200 rozvodů v Anglii.

Je to ale ve skutečnosti tak špatné? Já si myslím, že určitě ne. Třeba jistá studie z Oxfordu zjistila, že pouze 0,3% hráčů mají problém kontrolovat svůj herní čas. A to se mi nezdá zrovna jako velký problém. Všichni, kteří uvádějí nějaká větší čísla, prý hledají problémy tam kde nejsou.

Epic Games se k Harryho proslovu odmítli vyjádřit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.