Blizzard našel nový způsob, jak lépe kontrolovat Twitch chat

Estimated read time 2 min read

Dokáže nové propojejí účtů vytvořit přátelštější chat?

Blizzard se snaží trochu „uklidit“ Twitch chat u eventů hry Overwatch. Dlouhou dobu se jim to nedařilo, nyní však přišli se zajímavým řešením. Je to docela jednoduché řešení, ale potenciál to má opravdu velký. Pokud se nyní budete chtít účastnit chatu, musíte nejdřív propojit svůj Twitch a Battle.net účet.

Tento nový systém je zatím testován na speciálním kanále OverwatchContenders, což je takové malé hřiště pro nadcházející „pro hráče.“ Už před několika dny začal třetí ročník kvalifikačních zápasů, které poběží až do 12. ledna. Jestli jste se chtěli dívat a nešlo vám komunikovat s ostatními fanoušky Overwatch scény, možná už víte proč.

Cílem tohoto „pokusu“ je vytvořit lepší a přátelštější prostředí pro nové diváky. Alespoň tak to popisuje Blizzard na svém blogu. Není však jasné, jak tento systém vlastně funguje. Vývojáři zatím neřekli nic o žádném trestu při porušení pravidel chatu. Díky propojení Twtich a Battle.net účtu se ale dá předpokládat, že neslušným hráčům hrozí trest, který by mohl mít dopad i na Battle.net.

Určitě se shodneme, že kompetitivní Overwatch by potřeboval nějakou tu regulaci. Třeba tento rok musel Blizzard řešit hned několik případů profesionálních hráčů, kteří do hry zaváděli rasismus a homofobii. Nic takového do sportu přece nepatří. A do toho virtuálního už vůbec ne. Před týdnem byl dokonce spuštěn nový „player discipline tracker.“ Ten si uchovává údaje hráčů, kteří porušili pravidla ligy a uděluje patřičné tresty. Na jeho seznamu je už asi 7 lidí.

Pokud tedy náhodou patřítě k těm, kteří si svou zlost přišli vybít na Twitch chat (ale doufám, že to není nikdo z vás!), raději si to rozmyslete. Taky by se vám to mohlo pěkně vymstít.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.