Epic říká, že exkluzivity budou pokračovat

Estimated read time 2 min read

Prý jsme to všechno špatně pochopili.

Už nikdy to nechceme udělat,“ řekl vedoucí Epic Games Store, když byl dotázán na kauzu Metro Exodus. Jenže potom přesně to znovu udělali s Anno 1800. Můžete si ho až do vydání předobjednat na Steamu, což je sice jisté plus, ale v očích naštvaných hráčů to asi moc neznamená.

Tento týden Epic trochu překroutili svůj původní slib o konci exkluzivit. Po týmové poradě se rozhodli, že se jim bránit nebudou. Poslední slovo budou mít prý vývojáři a vydavatelé. Takže ten slavný konec exkluzivit se asi nekoná. Prý to všechno mysleli trochu jinak. Epic by nyní měl dát větští slovo samotným vývojářům.

Vzpomeňme si ale, že Allison neřekl jen „Už to neuděláme.“ Podle něj s Deep Silver (vydavatelé Metra) mluvili několik měsíců a celou situaci dobře probrali. Problém prý není v tom, že hra je na rok exkluzivní. Špatné bylo jen načasování.

V budoucnosti prý už nebudou podepisovat exkluzivity v tak velkém měřítku, jak to dělají právě teď. A že jich je opravdu hodně. Snad každá druhá (nová) hra je nyní exkluzivní pro Epic Store.

Třeba Gearbox tento týden oznámili, že Borderlands 3 se bude 6 měsíců prodávat jako Epic Games Store exkluzivita. Vydání hry je naplánováno na 13. září tohoto roku.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.