Poslední video Jirky Krále! Slavný Youtuber končí svou kariéru

Estimated read time 3 min read

Youtube hraje v dnešním světě opravdu velkou roli. Velké značky se stále víc a víc zapojují do Youtube reklam stejně, jako by se jednalo o televizi. Není tedy divu, že populární platforma přitahuje stále více mladých lidí. Vidí v ní možnost projevit sami sebe, ukázat svou kreativitu nebo někteří prostě jen zbohatnout. A přesně jeden takový mladý kluk způsobil včera veliký proprask. Jde o Jirku Krále, jednoho z nejznámějších českých Youtuberů. Spoustu lidí zůstalo v šoku, když ve videu oznámil konec své kariéry.

Odchod z Youtube zvládl skutečně se vztyčenou hlavou. Jirkův speciál za milion odběratelů, dokument Byl jsem Youtuber, sledovalo živě tisíce lidí. Nešlo však jen o Jirku. Ve snímku hovoří spoustu dalších Youtuberů. Vzpomínají, jaké byly začátky celé platformy tady u nás, srovnávají minulost s přítomností a prozrazují, jak se s Jirkou Králem poznali. Každý z nich na začátku dostal nelehkou otázku. „Jak dlouho budete natáčet na Youtube?“ Nikdo nedokázal odpovědět.

Jak tedy obyčejný kluk přerostl v něco mnohem většího? A proč to celé ukončil zrovna teď?

Jirkova velká cesta začala účastí na reality show Farma. Kdo by o ní tenkrát neslyšel. Tehdy si ještě jako docela mladý kluk získal spoustu fanoušků díky televize. Jeho fanouškovská Facebook stránka měla několik tisíc sledujících. A právě pro ně natočil své první video. Šlo o jakési pocity po dotočení Farmy, těsně před velkým finále. Nikdo tehdy neznal vítěze. Od té doby začal vydávat videa docela pravidelně. Jeho tvorba však byla docela jiná. Lidé ho znali jako farmáře z televize a toho se taky držel. Točil převážně parodie na samotnou reality show. Nedával tomu velkou pozornost, ale lidé si pořád říkali o víc. Tehdy však český Youtube vypadal docela jinak. Malá hrst Youtuberů si dělali ty svoje videa, každý měl svou malou komunitu a jen pár vyvolených dostávali zaplaceno.

Králův zlomový bod nastal, když se seznámil s Pedrem. Byl to totiž první člověk, který jej vzal na Youtuberskou akci a ukázal mu, jak vlastně tahle komunita funguje a vypadá. Poznal především, že Youtuber a jeho divák mají skvělý a blízký vztah. Jeden druhého znají a dokáží o tvorbě otevřeně diskutovat. To na televizi neexistuje. Po skončení akce Jirka svou tvorbu přeorientoval na herní videa. Co si budeme povídat, hlavně Minecraft. Snažil se být originální tím, že stavěl stavby, které lidé mohli vidět i v reálném světě. To vše se snažil spojit se svým příjmením – Král. A ono to vyšlo. U diváků sklidil opravdu celký úspěch. Fanoušci chtěli víc a víc.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.