Valve se vrací k vývoji her! Chystá se konečně Half-Life 3?

Estimated read time 3 min read

Jaký hráč by neznal společnost Valve. Za ta léta přinesli hned několik skvělých titulů. Team Fortress 2, Counter Strike, Portal a spousty dalších. Se stále větším rozmachem Steamu se to ale trochu zvrtlo. Jak je tedy možné, že jedna z nejvlivnějších herních společností už několik let o vývoji her mlčí? Všichni jsme si na toto téma už zavtipkovali. A hele! Valve má pro nás konečně odpověď. Vypadá to tedy, že se „Gaben“ konečně zase rozhodl vrhnout se do vývoje her skutečně na plný plyn.

Vývojáři z Valve se nedávno rozpovídali v rozhovoru s IGN. Mluvili o velmi viditelném nedostatku nových her, které se měly za ta léta dostat to vývoje. Ujistili také, že si jsou plně vědomi všech těch vtipů, které kvůli toho společnost chytá. A rozhodně jim to není lhostejné.

Tohle je už podruhé, za docela krátkou dobu, co Valve ujišťuje, že začínají opět pracovat na nových herních titulech. Nejde však jen o vývoj karetní hry Artifact, je toto prý mnohem víc.

Samotný Gaben celou situaci popsal asi takto:

Artifact je jen první z několika her, které od nás uvidíte. To je docal dobrá zpráva. Hooray! Valve zase začíná vydávat hry.

Gaben Newell popsal práci ve Valve za posledních pár let jako „investici do budoucna.“ Vývoj her tedy brzdila především usilovná práce na zákaznické podpoře služby Steam. To potřebovalo hodně času a hlavně spoustu lidí. Na hrách tedy neměl kdo pracovat. To by se teď mělo změnit.

Lidé z Valve jsou si jistí, že jsou zase v pozici, kdy se můžou opět zaměřit na vývoj her. Je to jakási forma odpovědi na stížnosti hráčů, že Valve nic nedělá a jenom sedí na hromadě peněz. Společnost by všem věrným hráčům chtěla dokázat opak.

Vypadá to, že první z her, hned po vydání Artifact, bude pravděpodobně Valley of Gods, původně od studia Campo Santo. Valve koupili toto studio a převzali vydávací práva.

Za ta léta jsme jako hráči poznali, že Valve dokáže skutečně nevídané věci. Není však na jásání ještě brzo? Žádná nová hra od Valve nebyla doposud oznámena a tak bychom měli brát vše s dostatečnou rezervou. Někteří hráči už dlouhá léta čekají na další pokračování serie Half-Life. Kdo ví, třeba se konečně dočkají.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.