Studio Telltale se zavírá!

Estimated read time 3 min read

Se vším tím zavíráním se tento týden doslova roztrh pytel. Nejdřív jsme vás informovali o zavření studia Capcom Vancouver, pak o konci Youtube Gaming. Ale teď, na konci týdne, mám pro vás ještě více šokující zprávu. Oblíbené Telltale končí!

Pro herní svět je toto opravdu velký šok. Oblíbené studio se stalo velkým průkopníkem ve své oblasti. Na svědomí mají oblíbené tituly, jako třeba The Walking Dead nebo The Wolf Among Us.

Již na konci minulého roku studio opustilo asi 100 zaměstnanců. Šéf studia tehdy popsal situaci tak, že chtějí společnost posunout na nový a správný směr. Teď to však vypadá, že jim bohužel došel čas se k tomuto novému směru dostat. Podle velmi rozsáhlé zprávy od The Verge zůstalo ve studio po dalším velkém propuštění už asi jen 25 klíčových zaměstnanců.

Důvodem úplného konce studia jsou prý dlouhodobě špatné pracovní podmínky. Na zaměstnance byl vyvíjen stále větší tlak ze strany nadřízených. Situaci určitě nepomohla ani žaloba bývalého šéfa a spoluzakladatele Kevina Brunera. Ten žaloval Telltale o nemalou částku peněz. Studio to tehdy označilo za podlý pokus se jim pomstít. Už tehdy byly jejich finance dosti omezené. Nyní však bývalý šéf vyjadřuje nad celou situací lítost.

Už nějakou dobu jsme mohli tušit, že se něco děje. Velká spousta vývojářů napsali na svůj Twitter, že přišli o svá místa. Nyní to však potvrdila i oficiální zpráva od Telltale. Zaměstnanci prý odešli bez jakéhokoli finančního odškodnění a na vyklizení své pozice dostali něco málo přes 30 minut. Tak to uvádí zdroj The Verge.

Posledních 25 zaměstnanců mají prý za úkol dodělat poslední kapitolu The Walking Dead. Poté se studio definitivně rozpustí. Všechny další projekty byly pozastaveny a následně zrušeny.

Všichni fanoušci Stranger Things byli nadšení, že Telltale se budou zabývat i tímto světem. Teď se ambiciózní projekt bohužel pokládá k ledu. Taky nově plánovaná druhá sezóna The Wolf Among Us se bohužel neuskuteční. Už teď se ale ozývají názory, že by se bývalí zaměstnanci mohli dát dohromady a přijít na způsob, jak projekty dokončit. To je ale jen velmi hrubá spekulace.

 

Další články:

Další články autora:

2Comments

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.