Studio Capcom Vancouver končí! Co teď bude s Dead Rising?

Estimated read time 2 min read

Studio, které stojí za serií Dead Rising končí! Ce vedlo k uzavření oblíbeného Capcom Vancouver?

Pokud sledujete novinky studia Capcom, nemohlo vám uniknout velmi zajímavé sdělení, zveřejněno během včerejšího dne. Oznámili totiž úplné zastavení všech projektů ve studio Capcom Vancouver. Dále také pro Kotaku prozradili, že studio se bude kompletně zavírat někdy začátkem příštího roku. Pro herní svět je toto opravdu znepokojivá zpráva.

Tohle rozhodnutí bylo uděláno na základě přezkoumání všech momentálně rozpracovaných projektů ve Vancouveru. Capcom zastavili všechny projekty tohoto studia a chtějí se teď více zaměřit jen na velké a zásadní Japonské tituly. Nezbytný personál tedy zůstane až někdy do konce ledna 2019, aby zajistili uzavření všech projektů a hladký průběh celé „akce.“ Po dokončení práce bude tým zcela rozpuštěn.

Posledním úspěchem studia Capcom Vancouver byl Dead Rising 4, který vyšel v roce 2016. Hráči jej přijali velmi dobře. To stejné se však nedá říct o mobilní hře Puzzle Fighter, vydané v roce 2017. Díky toho studio už jednou tento rok přežilo velké propouštění zaměstnanců. Ředitel společnosti však říkal, že ostatní stále tvrdě pracují na co nejlepší podpoře Puzzle Fighter. Hra byla nakonec stažena z prodeje 1. července a všechny servery vypnuty až na konci měsíce.

Jisté náznaky nového Dead Rising se objevily už v roce 2017, ale nyní je budoucnost serie velmi nejasná.

Velmi si vážíme těžké práce, které studio vykonalo. Děkujeme všem členům, kteří se podíleli na nezapomenutelných zážitcích ze serie Dead Rising a Puzzle Fighter

-Capcom

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.