Google oznamuje konec služby Youtube Gaming!

Estimated read time 3 min read

Služba Youtube Gaming oficiálně končí! Kam se teď přesunou všechny její funkce?

Služba Youtube spustila v roce 2015,  pod vedením Googlu, svou vlastní herní aplikaci s titulem Youtube Gaming. Ve své době šlo hlavně o formu konkurence pro velmi oblíbený Twitch.tv. Lidé z Googlu to vysvětlili tak, že zážitek ze sledování živého gameplaye byl podle nich velmi omezený. Lidé museli jít na jedno místo pro živé vysílání a na jiné místo pro klasické video. Neznamenalo to však, že by obyčejná Youtube aplikace již neobsahovala gaming. Nový Youtube Gaming měl být jakési lepší prostředí pro gaming s více funkcí.

Dobře, to bylo trochu minulosti. Jak to ale s Youtube Gaming vypadá dnes?

Herní aplikace Youtube nedopadla zrovna moc dobře. Lidé z Googlu právě teď oznámili, že celá služba jde oficiálně do důchodu. Celý její příběh se však snaží vyprávět jako velký úspěch. Jak to je doopravdy nechám už na vás. 200 miliónů lidí se každý den dívají na herní obsah na hlavní Youtube stránce. Vývojáři by se tímto tedy chtěli více zaměřit na herní obsah zde. Všechny (nebo alespoň většina) funkcí z Youtube Gaming se přesunuje na klasický Youtube. Super Chat, Dark theme nebo třeba Herní balíčky budou teď dostupny pro mnohem větší publikum.

Novým domovem pro Youtube Gaming je teď youtube.com/gaming. Na Youtube blogu můžete najít, co vše bude toto místo nabízet. Můžeme si např. přizpůsobit svá herní videa podle toho, co rádi sledujeme, TOP hry nebo nová herní videa našich odebíraných kanálů. Dále můžeme najít sekci „On the rise“ a kategorii trendy pro začínající tvůrce.

Jako první se změny projeví v Americe. Nemějte však strach, zbytek světa je v plánu později. Youtube Gaming oficiálně zmizí příští rok v březnu. Vývojáři si dávají na čas, aby mohli přesměrovat všechny funkce na hlavní stránku. Tak snad se jim to povede!

Podle první ohlasů Youtube diváků se však žádná revoluce nekoná. Vypadá to, že velké množství lidí o existenci Youtube Gaming neměli nejmenší tušení.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.