Sapkowski žaluje CD Projekt o milióny dolarů

Estimated read time 2 min read

Andrzej Sapkowski si usmyslel, že by chtěl vydělat trochu víc. CD Projekt se však brání.

Jsem si jistý, že herní i knižní serie Zaklínač neunikla vaší pozornosti. Autorem knížek je polský spisovatel Andrzej Sapkowski a tvůrcem her se stalo studio CD projekt.

Jak bylo včera uveřejněno na serveru Eurogamer, zmíněné herní studio dostalo požadavek, ve kterém právníci požadují více než 16 miliónů dolarů, které podle nich patří spisovateli.

Sapkowski se prý odvolává na polský zákon někdy z roku 1944. Ten stanoví, že autor má dostat za své dílo dodatečně zaplaceno, pokud dílo vydělalo mnohem více peněz, než za kolik jej autor původně prodal (pouze zkrácený a zjednodušený výklad!). Ohání se také tím, že práva prodal pouze na jednu hru, nikoli její pokračování a další merchandise.

Zajímavé na tom celém je, že CD Projekt tehdy autorovi nabídli procenta z prodeje. On je však odmítl s tím, že chce své peníze hned. Hernímu studiu absolutně nevěřil a proto chtěl vyplatit okamžitě jednorázovou platbou. Sapkowski v pozdějším rozhovoru řekl, že tohoto rozhodnutí lituje. Tehdy prý nemohl vědět, že se ze hry stane takový trhák. Teď by tedy svou hloupost chtěl odčinit přes právníky.

Pokračování na další stránce!

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.