Brusel vyšetřuje EA, protože odmítli odstranit loot boxy

Estimated read time 2 min read

EA odmítají odstranit karetní balíčky z FIFA 18 a FIFA 19, které jsou v Belgii považovány za porušení zákazu gamblingu.

Zatím co Valve nebo Blizzard už v této zemi všechny loot boxy ze svých her odstranili, aby neporušovali zákony dané země, EA nehodlají spolupracovat tak hladce. EA rozhodně chtějí ve hře FIFA 18 náhodné karetní balíčky ponechat a to stejné by mělo platit i pro FIFA 19, která se dočká svého vydání na konci září. Co všechno ve hře můžete čekat se dozvíte v tomto článku.

Belgický zpravodaj Metro uvedl, že bruselské státní zastupitelství oficiálně oznámili trestní stíhání proti EA, protože nechtějí spolupracovat při prosazování zákona. Lidé z EA se však na celou záležitost dívají úplně jinak. Podle nich žádné zákony o hazardu neporušují, protože loot boxy, ve své podstatě, v žádném případě nejsou gambling.

Věříme, že FIFA Ultimate Team nebo loot boxy v první řadě vůbec hazard nejsou, protože hráči vždy obdrží specifický počet předmětů z každého balíčku. Dále také neposkytujeme a nepodporujeme žádný způsob, jak herní předměty vyměnit za reálné peníze nebo herní měnu vyměnit za tu skutečnou.

-Andrew Wilson, EA

Belgická herní komise tento rok prozkoumala 4 hry a rozhodla, že FIFA 18 a další dvě obsahují loot boxy, což je porušení zákona.

Jak se na celý problém s loot boxy vlastně dívat je pro mnoho lidí sporné. Jistě, jde o hazard, protože můžete o hodně přijít ale taky hodně získat. Nikdy však nemůžete ztratit úplně vše. Na závěr je tedy potřeba říct – pokud chcete otevírat loot boxy, dělejte to s rozvahou.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.