Popularita PUBG pomalu klesá! Proč oblíbená hra ztrácí své hráče?

Estimated read time 2 min read

PUBG rychle ztrácí hráče! Můžete za to konkurence nebo vlastní neschopnost?

Velká spousta hráčů zavítá každý den do PlayerUnknown’s Battlegrounds, aby přinesli své rodině další vydatnou „chicken dinner.“ Je jich však pořád míň a míň. A včera dokonce počet hráčů poprvé klesl pod milion, alespoň podle dat ze SteamDB.

Nepřišlo to však náhodou. Počet hráčů PUBG pomalu ale jistě klesá již od začátku roku, kdy hru hrálo kolem 3.2 milionů lidí. Každý měsíc se však číslo zmenšuje oproti minulému. Včera jsme mohli zahlédnout „pouze“ 960 000 aktivních hráčů a dalších asi 100 000 sledujících na Twitch. Samozřejmě, jsou to stále skvělá čísla, ale možná taky trochu ukazují na nelehkou budoucnost PUBG. Stále více hráčů totiž odchází ke konkurenci.

Tento spád samozřejmě souvysí i s vydáním bety nového Black Ops 4 battle royale Blackout. Zatím však pouze pro PS4. Někteří hráči si určitě betu šli vyzkoušet, určitě to však není hlavní důvod, proč PUBG už dlouhou dobu upadá.

Konkurence ze strany Fortnite je opravdu velká a nemilosrdná. Je zdarma a navíc na opravdu dobré úrovni. To asi bude hlavním důvodem, proč hráči PUBG opouští. Jen si vzpoměňte na nedávnou Fortnite reklamní kampaň. Tu opravdu zvládli na jedničku. Svou roli mohou hrát i další konkurenti z battle royale žánru, ne však nějak extra velkou.

Autoři hry se snaží na úbytek hráčů odpovědět kampaní „Fix PUBG.“ Věří především, že hráči odcházejí, protože hra nedostála svým slibům a očekáváním. Dlouhou dobu po vydání můžeme pořád najít spoustu chyb a nedokonalostí. Já osobně si nemohu pomoct. Vždy když jsem PUBG zapl, měl jsem pocit, jako když klávesnicí ovládám domeček z karet, který se může kdykoli zbortit. Je to jen můj pocit? Tomu nevěřím, určitě nemůžu být jediný.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.