Stan Lee, otec Marvel komiksů, zemřel

Estimated read time 2 min read

Marvel svět je zase o jednoho hrdinu chudší…

Během včerejšího dne zemřel legendární spoluzakladatel známé značky Marvel. Stan Lee se dožil velmi pozoruhodného věku 95 let. Tento muž se podílel na vzniku mnoha hrdinů, jako třeba Spider-Man, Iron Man, Thor nebo třeba Avengers. Zprávu o úmrtí dostala média od jeho dcery.

V Marvelu sloužil především jako vedoucí editor a celkový předseda společnosti. Svou kariéru vybudoval na tištěných komiksech, které se poté dostaly na i na filmová plátna. Po boku svých postav se objevoval i ve filmech. Jeho malé a často vtipné role nešly přehlédnout.

Celá jeho slavná dráha začala, když bylo potřeba vymyslet protipól k Justice League od DC. Tehdy přišel s nápadem Fantastické čtyřky a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Na veřejnost se dostávalo více a více jeho hrdinů, které nakonec sjednotil do jednoho týmu. Filmy určené především dětem otevřel i dospělému publiku.

Lee zanechal velký otisk hned na několik generací. Zůstala po něm dcera JC Lee, která zprávu o jeho úmrtí potvrdila. Jeho žena, Joan Lee, zemřela již v roce 2017.

Tato zpráva zaskočila opravdu všechny fanoušky. Ve světle blížícího se dalšího dílu Avengers je tohle pro fanoušky opravdu smutné. Mnozí věří, že další Marvel film bude opravdu neopakovatelný zážitek a jeden z nejúspěšnějších filmů vůbec. Otec této společnosti už ale bohužel tento úspěch neuvidí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.