Abandoned určitě není další Silent Hill

Vývojáři vyloučili jakékoli spojení s Kojimou.

Vývojářské studio Blue Box Game Studios si pěkně zavařili. Možná to bylo jen nešťastným načasováním, kdy se hráči chytili téměř každého malého stébla a možná to bylo prostě jen tajnůstkařením. Na internetu se začalo spekulovat, že do hry Abandoned je zapojen i sám Hideo Kojima a proto se můžeme těšit na další Silent Hill nebo Metal Gear Solid. Šéf studia však udělal těmto zvěstem přítrž a poslal magazínu NME veškeré podrobnosti o příběhu a hratelnosti Abandoned.

Redaktoři tohoto magazínu tak již potvrdili, že Kojima prsty ve hře skutečně nemá a jedná se o survival hru s hororovými prvky. Hra by měla jít v survival systému opravdu do hloubky, kde každá vaše akce ovlivní hlavního hrdinu stejně, jako by tomu bylo i v reálné situaci. Vaše přežití tak už nebude záležet pouze na vypitém množství vody.

Šéf vývojářů pak slibuje, že se vše dozvíme v novém traileru, který snad dorazí velmi brzy. Nakonec pak dodává, jak moc ho mrzí, že byl celý jejich tým označen za podvodníky i přes to, že k tomu nebyl jediný důvod.

Stále však prý platí to, že Abandoned je něco úplně jiného a většina hráčů bude hrou naprosto překvapená. Zapojení Kojimy a jakékoli spojení se Silent Hill však vývojáři striktně odmítají.

Abandoned vyjde již tento rok jako exkluzivita pro PS5 a PC hráči si tak zahrajou až později.