Oznámení nového Oculus Quest. Kvalitní bezdrátový VR headset

Estimated read time 2 min read

Facebook CEO Mark Zuckerberg nedávno oznámil jejich zbrusu nový headset – Oculus Quest. Jak se ale tenhle liší od ostatních?

Hlavním tahákem je hlavně to, že je to kompletně bezdrátový „vše v jednom“ systém. Dokonce nemá ani žádný externí senzor, ale přináší stále stejný zážitek z VR. Alespoň tak to tvrdí Zuckerberg. Jde tedy vlastně o velmi pokročilý Oculus Go.

Sledovací systém, který zařízení dovoluje pohyb bez externího senzoru, je podporováno gyroskopem, akcelerometrem a čtyřmi senzory (přímo v headsetu), které zařizují 3D mapu vašeho pokoje.

S Oculus Quest konečně završíme první generaci našich produktů Oculus. Od teď se budeme snažit dělat velký pokrok v technologii, abychom zajistili největší kvalitu všem budoucím produktům této značky.
-Mark Zuckerberg

Řeč byla taky o zpětné kompatibilitě velké většiny produktů Oculus. Hry vytvořené pro Quest a budoucí headsety budou stále fungovat i na originálním Rift. Dokonce se prý dočkáme i vylepšené verze Rift někdy po vydání Oculus Quest. Ten už ale bude asi součástí nové generace. Pravděpodobně bude představen s novou generací výkoných počítačů a poté se začne pracovat na dalším „vše v jednom“ zařízení.

Oculus Quest půjde do prodeje na jaře příštího roku za cenu asi 9 000 Kč.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.