Hráči nejsou spokojení s velikostí prvních DLC v Cyberpunku

Estimated read time 3 min read

Vývojářům se livestream moc nepovedl.

CDPR odtajnil plné patch notes pro patch 1.3 a také představil první DLC, které s updatem přijde. Někteří hráči jsou však po této prezentaci ještě více rozhořčení.

Nové DLC přidává dvě nové bundy, alternativní vzhled Johnnyho Silverhanda a nové auto Archer Quartz Bandit. Senior designér Patrick Mills však velmi důrazně upozornil, že se jedná o pár menších DLC a v budoucnu toho vydají mnohem více. Dále vývojáři řekli, že plánují zvolit stejný postup, který již zafungoval ve třetím Zaklínači. Tam také vyšlo velká spousta přídavného obsahu zdarma a hned dvě velká rozšíření — Hearts of Stone a Blood and Wine.

Mills pak také přiznal, že vydání Cyberpunku byla skutečně katastrofa a celé studio tak bylo nuceno úplně změnit strategii do budoucna. To vedlo třeba k úplnému zrušení plánovaného multiplayeru.

I přes tato povzbudivá slova někteří hráči nejsou zrovna v odpouštěcí náladě. Na vývojáře se během livestreamu nahrnula obrovská kritika ohledně extrémně malého rozsahu DLC a pouhého čtení dialogových oken.

Všichni říkali, že máme snížit svá očekávání. Jenže i s malým očekáváním je tohle hrůza.

Vývojáři se situaci snažili uklidnit vysvětlením, že vydat patch pro již existující hru je vlemi náročné. Systém je již nějakým způsobem funkční a pokud se do něj zasáhne, může tento zásah způsobit další problém úplně jinde. Vydání opravných patchů pak přirovnali k operaci srdce. Jenže tyto komentáře také nevzbudily vlnu solidarity. Bylo to právě úplně naopak. Vývojáři se nešťastně ponořili do diskuze o tom, jak těžké je udělat patch, že na nic jiného už vlastně nebyl čas. Většina livestreamu pak vypadala jako spíše výmluvy.

Vývojáři mluví o tom, jak těžké je udělat patch místo toho, aby RADĚJI ŘEKLI, JAKÉ ZMĚNY UDĚLALI.

Stále dokola se tedy nabízí otázka, proč si již teď můžeme zahrát hru, která působí naprosto nedodělaně a má tolik problémů. Celá prezentace však nebyla tak černá. Našli se i lidé, kteří s vývojáři soucítili a celý stream popsali jako docela vydařený.

Patch 1.3 přináší řadu velkých změna, jako opravu minimapy, změnu perků nebo opravy individuálních misí. Pokud však čekáte, že tento patch hru zcela opraví, budete možná zklamaní. Zdá se totiž, že k opravdu dokončené hře jsme ještě několik let daleko. Za pravdu nám dá jistě i celá řada NPC, která se přímo při livestremu prostě rozbila.

Datum vydání patche 1.3 zatím stále neznáme.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.