Mohl za požár u Amouranth žhář?

Estimated read time 2 min read

Jak to bylo s ohněm z minulého týdne?

Problémem velkých streamerů se v posledních letech stal hlavně swatting. Jedná se vlastně o to, že někdo nahlásí probíhající zločin a doufá, že policie odpoví velkým zásahem. Existují však i další méně známé problémy. Třeba zrovna minulý týden nahlásila streamerka Kaitlyn Siragusa, známá jako Amouranth, požár hned vedle svého domu. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale vyšetřovatelé prý pracují s verzí, že se jedná o žhářství.

Amouranth je momentálně jednou z největších streamerek na Twitchi, kde má přes 4 miliony sledujících. K tomu je však také jednou z nejkontroverznějších. Její kanál byl již několikrát zabanován kvůli stremování nevhodného obsahu.

Siragusa však říká, že s podobnými problémy se setkává téměř každý týden. Někdy je to vtipálek s ohňostrojem a jindy zase „obyčejný“ swatting. Dodává pak, že v řešení těchto problémů pomohl hlavně dobrý vztah s místní policií. Všem velkým streamerům proto doporučuje udělat si chvíli čas a promluvit si s místními složkami o hrozbě swattingu.

Streamerka nyní spolupracuje s vyšetřovateli, aby mohly být provedeny další právní kroky. Problémem však je, že těmto incidentům není vůbec lehké zabránit a streameři se tak mohou přestěhovat nebo se s nimi naučit žít. Je zde samozřejmě možnost i zákazu přiblížení, ale to je velmi často neefektivní.

Stav a výsledky vyšetřování zatím nejsou uvedeny.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.