Fanoušci PewDiePie se hacknuli do Wall Street Journal!

Estimated read time 2 min read

První tiskárny, teď samotný Wall Street Journal

Určitě vám dlouze nemusím vysvětlovat, kdo vlastně PewDiePie (Felix Kjellberg) je. Jeho „válka“ s T-Series pohltila snad úplně celý internet. Tyto dva velké kanály se nyní rvou o každého odběratele, aby získali ten nejvyšší post na Youtube příčkách. Známý Youtuber dostává pomoc doslova ze všek koutů světového Youtube. Ty nejšílenější věci však dokáží právě jeho fanoušci.

Nedávno jsme mohli zaznamenat, že se jeho nadaný fanoušek naboural na desítky nezabezpečených tiskáren, aby vytiskl zprávu „Subsribe to PewDiePie“ a zároveň tak upozornil majitele na jejich nezabezpečená zařízení. Felixova fan-base však dokáže ještě mnohem víc. A před pár dny se to rozhodli dokázat.

17. prosince se na sponzorované stránce Wall Street Journal objevila zajímavá zpráva. Šlo o kratičký článek, který měl sloužit jako omluva právě Felixovi. Psalo se tam, že Wall Street Journal by se chtěl omluvit známému Youtuberovi za vše, co mu v minulosti způsobili. Prý by také moc rádi Felixe podpořili v souboji s T-Series. Tato omluva se však zdála velmi divná, protože někteří fanoušci považují Wall Street Journal za Kjellbergova úhlavního nepřítele. Právě kvůli tomuto deníku totiž ztratil svou Youtube Red serii Scare Pewdiepie a byl propuštěn z Maker Studios.

Jak se nakonec ukázalo, za tímto kouskem stojí zas a jen jeho fanoušci. Nabourali se na přidružené stránky Wall Street Journal a pozměnili celý obsah původního článku. Tomu už říkám oddanost! Tato „omluva“ také vyšla pár dní po tom, co se PewDiePie chytil do další kontroverze. V jednom videu promoval kanál, jehož autor pravidelně naráží na rasistická nebo sexistická témata. Media mu to samozřejmě dala pořádně sežrat.

PewDiePie celou tuto kauzu bere s humorem a na Twitteru o ní vesele komunikuje s diváky. Lidé z Wall Street Journal už ale tak nadšení nejsou a chtěli by začít vyšetřování, jak se tato chyba mohla stát a kdo za ní stojí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.