Co jste možná nevěděli o nové PUBG mapě Vikendi

Estimated read time 3 min read

V PUBG začalo sněžit!

V našich končinách bohužel sněhu pořád ubývá, v PUBG si jej naštěstí můžeme užít dost. Do hry byla nedávno přidána nová mapa Vikendi. Je o něco větší než Sanhok, ale není tak velká jako Miramar nebo Erangel. Je to tedy příjemná kombinace taktiky z větších map a rychlejšího gameplaye ze Sanhok.

Ač to možná na první pohled není vidět, Vikendi je opravdu promyšlená mapa. Najdete zde rozlehlá území, nikdy však nejste moc daleko od vesničky, starého hradu nebo třeba zchátralého zábavního parku. Užijete si spoustu boje na blízku. Většina budov má více vchodů, nikdy tedy nebudete zcela v bezpečí. Na své si samozřejmě přijdou i ti, kteří své nepřátele rádi odstřelují z dálky. Nezkušenému oku snipera se však lehce ukryjete v okolním porostu nebo lese. Vůbec nejlepším krytím je však sněžná bouře.

Zbraně a náboje jsou trochu vzácnější než na Sanhok, hráče to ze začátku tedy táhne spíše k městům.

Mapa však skrývá i další malé vychytávky, kterých jste si možná nevšimli. Ve hře by vám však mohly výrazně pomoct nebo vás naopak stát život.

Jako první vás může překvapit chování vozidel. Na zamrzlém nebo zasněženém povrchu vozidla podklouzávají. Dále musíte mít na paměti, že na ledě je akcelerace vozidel značně omezena. Vyplatí se také na chvíli zastavit a rozhlédnout se kolem sebe. Hráči totiž ve sněhu zanechávají stopy! To vám může prozradit o pohybu okolních lidí spoustu věcí.

Do hry byla přidána i nová zbraň – G36C. Ta je exkluzivní pouze pro Vikendi. Další novinkou pouze pro tuto mapu jsou sněžné skůtry.

Na závěr bych asi dodal, že vydání této mapy se kryje s vydáním PUBG na PlayStation 4. Nová mapa je však zatím dostupná pouze na PC. Na Xbox a PS4 se dostane někdy začátkem ledna.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.