Apex Legends by mohlo konkurovat Fortnite!

Estimated read time 2 min read

Apex Legends zažívá skvělý start.

Když hra poprvé vyšla, byl jsem zklamaný. Tak dlouho jsem čekal na Titanfall 3 a oni mi pod nos strčili další battle royale. Ale víte co? Apex Legends je vážně dobrá hra. Optimalizace je skvělá, postavy vybalancované a problém se servery téměř žádný. A popularita jen stoupá! Sotva hra spatřila světlo světa, už si ji stáhlo kolem jednoho milionu hráčů. Za prvních 24 hodiny pak hrálo dokonce 2.5 milionů! A nyní hraje už přes 10 milionů lidí!

Apex Legends byl opravdu skvělý projekt. Testovali jsme a upravovali. Hádali jsme se a domlouvali, až jsme se dostali do bodu, kdy jsme pocítili skutečné kouzlo. Věděli jsme, že udělat hru free to play a překvapit hráče s nečekaným vydáním je velký risk. My jsme se ale do Apex Legends zamilovali a chtěli jsme, aby se zamilovali i ostatní.

-Vince Zampella, šéf společnosti Respawn

Respwan dále říká, že jsou moc rádi a v žádném případě nečekali takovou podporu a pozitivní ohlasy. To vše je prý jen začátek a mají pro nás schované další skvělé věci. Já byl k Apex Legends velmi skeptický, ale musím uznat, že tohle se opravdu povedlo.

Jak si tedy Apex Legends vede v porovnání s konkurencí? Vezměte si třeba Overwatch, tomu trvalo asi 3 týdny získat první milion hráčů. A PUBG trvalo asi šest měsíců prodat 10 milionů kopií. To jsou samozřejmě placené hry, takže porovnávat je není úplně ideální.

Je tu však jedna hra, pro kterou se Apex Legends stalo velkou konkurencí – Fortnite! Apex Legends mělo sice úžasný start a daří se mu dobře, za Fortnite však stále zaostává. Vždyť jen nedávný Marshmello koncert přilákal asi 10 milionů hráčů! Respawn na sebe a svou hru přitáhli určitě hodně pozornosti. Apex Legends se vydalo správným směrem, ale má ještě dlouhou cestu, než se dostane na úroveň Fortnite. Pokud se však vývojáři na hru nevykašlou, mohli bychom být svědky velmi zajímavých událostí…

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.