Ceny DDR4 RAM konečně klesají

Estimated read time 2 min read

Chystáte se přidat pár GB paměti?

Dnešním článkem bych chtěl navázat na náš příspěvek z roku 2018. Tehdy jsme vám říkali, že v roce 2019 bychom se konečně mohli dočkat poklesu cen DDR4 pamětí. Vypadá to, že tento slib se konečně začíná plnit.

V roce 2016 jste si mohli koupit 16GB DDR4 RAM za asi 1500 Kč. Díky zvýšené poptávce o mobily s DDR4 čipem a nějakým problémům při výrobě v roce 2017 se ceny zvedly. 16GB vás vyšlo asi na nějakých 4 500 Kč.

Nákup nových pamětí tehdy pořádně prohloubil rozpočet. Naštěstí jsme viděli to malé světýlko naděje. DRAMeXchange udělali průzkum a vyšlo najevo, že v roce 2019 bychom se konečně mohli dočkat pádu cen. Důvodem měly být menší prodeje mobilních telefonů a malá nabídka procesorů Intel. Ikdyž někteří říkají, že se proti nám spikly velké korporace a uměle ceny zvedly. Ať je to jak chce, začíná to pro nás vypadat dobře. Už jdou poznat nějaké malé skoky směrem dolů, to je určitě dobrá zpráva.

Podívejte se na tento pohyb ceny 16GB sady pamětí G.Skill:

S radostí tedy můžu říct, že je konečně ten čas, kdy zase můžete začít uvažovat o upgradu a přitom nevyplýtvat celý svůj rozpočet.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.