Artyom a jeho noční můry v novém traileru Metro Exodus

Estimated read time 2 min read

Vracejí se Temní i v Metro Exodus?

Metro Exodus se ponořilo do opravdu velkých kontroverzí, já to chápu. To nic ale nemění na tom, že hra to bude určitě skvělá. To potvrzuje i nový trailer, který ukazuje různá prostředí a nepřátele, se kterýma se hráč potká. Taky by ale mohl naznačovat, že Temní ještě neřekli své poslední slovo. Pokud nevíte, Temní byla jakási rasa „mutantů,“ kterí hráli velmi podstatnou roli v prvních dvou dílech.

Temní byli poprvé představeni jako nepřátelé v Metro 2033, později se však zjistilo, že jejich telepatické schopnosti byly pro přeživší Metra moc náročné a komunikace tedy neprobíhala podle jejich plánu. To vedlo k mnoha nepěkným konfliktům mezi Temnými a lidskou rasou. Nechci zacházet příliš do detailů. Řekněme jen to, že Metro: Last Light navazovalo na špatný konec prvního dílu. Temní totiž nebyli totálně vyhlazeni a jejich příběh byl dokončen v druhém díle.

Že by se Temní dostali do Metro Exodus nikdo neříkal. Tento trailer však může naznačovat něco jiného, protože dítě ve videu nese velmi podobné rysy, jako právě Temní. Tento malý klučina pořádně zamotá Artyomovi hlavu a donutí ho slyšet věci jako „come closer“ nebo „will you help us?“ To mi velmi připomíná předchozí pokusy Temných komunikovat s Artyomem, aby mohli existovat s lidmi na jedné planetě v míru.

Může to taky znamenat něco úplně jiného. Nebo je to všechno jenom sen? Tak či tak trailer je to opravdu úžasný a stojí za zhlédnutí. Co přesně znamená se dozvíme 15. února.

Podívejte se na trailer:

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.