Podívejte se na kompletní list změt v Battlefield 5. Co nás čeká?

Estimated read time 3 min read

Battlefield 5 Beta skončila a hra prochází velkým množstvím změn. Co nového na nás DICE chystá?

DICE si z uplynulé bety Battlefield 5 odnesli spoustu zajímavých poznatků. Na své stránce nyní zveřejnili kompletní list změn, kterých se hra dočká. Nedávno jsme psali článek o velikosti map, přečíst si jej můžete zde. O tom se dnes zmiňovat nebudu.

První na ráně je určitě systém munice a omezeného zdraví. Díky velké odezvě hráčů si DICE dají více záležet, aby se hráči ve finální hře spawnovali lépe vybavení. To znamená, že některé zbraně dostanou více nábojů a jiným se zvýší celková kapacita.

Vývojáři také zvažujou dát každému hráči jakousi jednorázovou sadu první pomoci. Aby tuto změny vybalancovali, odstraní na mapě některé zásobovací stanice. To hráče donutí postavit si vlastní, pokud chtějí se svým teamem doplnit zásoby. Vlastník stanice navíc dostane více bodů!

Na své si přijde i viditelnost. Battlefield 5 zrušil jakoukoli indikaci nepřátel nad jejich hlavami, to znamená, že nepřítele vidíte, až když jej opravdu uvidíte. Aletrnativou je použít specialní třídu určenou na vyhledávání nepřátel. Při beta testu se zjistilo, že hráči mají problémy nepřátele najít. Velký problém byl hlavně na mapě Rotterdam. Úpravou tedy musí projít i systém světla a viditelnosti. To je ale jen tak na okraj.

Ve finální hře bude taky jiná rychlost smrti. Vykrvácíte mnohem rychleji. To znamená, že se zpátky do hry dostanete mnohem rychleji. Efekt rychlého umírání se vyváží tím, že bude lehčí vidět a slyšet umírající spoluhráče. Díky toho je můžete oživit v mnohem menším čase.

Taky vozidla projdou změnou. Uvidíme mnohem bohatší arzenál techniky než který jsme mohli vyzkoušet v betě. Díky systematickému poškozování bude ničení vozidel taky zajímavější. Poškodit můžete jednotlivé komponenty vozidla. Už v betě jsme mohli vyzkoušet pouze ničení tankového pásu. Finální hra nabídne i destrukci motoru nebo zbraní.

Na závěr bych asi zmínil více mrštnější letadla, radary nebo světlice.

Tak to bylo takové moje malé shrnutí změn, kterých se Battlefield 5 dočká. Pokud vám to nestačilo, můžete se podívat na podrobnější text zde.

Battlefield 5 vychází 20. listopadu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.