Tohle video krásně zachycuje historii FPS her

Estimated read time 2 min read

Pořádné retro

FPS tituly jsou na trhu her stále velmi dominantním žánrem. Za svou existenci bylo v tomto žánru vytvořeno velké množství větších i menší her. Do FPS titulů se stále tlačí větší mraky peněz a tak je možná fajn se podívat, jak to vypadalo pár let zpátky.

Vybrané video není kompletní historií FPS žánru, ale spíše osobitým výběrem. Co je na videu však zvláštní jsou přechody mezi jednotlivými tituly. Při přechodu z Wolfenstein 3D na Doom jde vidět, jak více propracovaná kamera hru pozvedne na úplně jinou úroveň. Mirror’s Edge a Portal zase skvěle ukazují, jak se postupem času měnila perspektiva.

Nemělo by smysl vyjmenovávat všechny zobrazené tituly. Zmíním jenom to, že na začátek může být pěkné retro – Maze War se přesune do 3D Monster Maze a ten zase do Wayout. Při dalším přidávání her pak zjistíte, že 90. léta byla pro FPS hry opravdu skvělým obdobím.

Každý samozřejmě bude mít oblíbenou hru, která se na seznamu neobjeví. Co však mnozí nečekají je třeba zmíňka o Far Cry 2 nebo Killing Floor. Nejméně si z videa odnesete to, že Mirror’s Edge vlastně vypadá stále docela dobře.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.