Jak velké budou mapy v Battlefield 5?

Estimated read time 2 min read

DICE odhalili rozpracovanou mapu Hamada, která je velká 1.5 km. Jaké další změny se chystají?

Po průběhu Battlefield 5 beta, která skončila minulý týden, se někteří hráči začali bát kvůli velikosti map. Herní zóny podle nich nebyly dost velké. Nebo alespoň tak velké, jak jsme zvyklí z předchozích dílů. Podle nich vývojáři nedostáli svým slibům. Pokud jste i vy fanoušci spíše velkých bitev, mám pro vás robrou zprávu.

Na tyto stížnosti reaguje DICE velmi pozitivně. Hráčům slibují, že do hry určitě přidají mnohem větší mapy, než jaké si mohli vyzkoušet v betě. Třeba prozradili, na jaké mapě zrovna pracují.

We’re also making big map guys.I know I know, it’s easy to come to conclusion but jeez, the game is not released and we are starting to share info.“WHY U MAKE MAP SO SMAL!!“Stop assuming things folks please.Love you all 🤘💙

-Valerian Noghin, Twitter

Jedná se o mapu s názvem Hamada, která by měla být velká více než 1.5 km (od jednoho koncem k druhému). Multiplayer designer Valerian Noghin se podělil se světem o jeden screenshot této mapy. Upozorňuje však, že je to stále pouze rozdělaná práce. Další level designer, Jeff Gagné, říká, že plánují ještě mnohem více rozlehlých map.

Pracují však na mnohem více, než jsou velké mapy. Beta vývojářům dala velmi dobrý náhled toho, co vše je potřeba zlepšit. Např. úpravou kontrastu, osvětlení a dalších vizuálních prvků zajistí lepší viditelnost na větší vzdálenost. Malou úpravou projde taky munice a systém zdraví. Battlefield tím získá větší vyváženost mezi jednotlivými hráči. Změn se také dočká chování vozidel nebo samotný matchmaking. To vše, aby hráčům zajistili co nejlepší herní zážitek.

Celý list změn můžete najít na tomto redditu. Nezachází do velkých detailů, pročíst si jej nezabere ani moc času.

Battlefield 5 je naplánován na 20. listopadu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.