Na Steam míří ještě více Ubisoft her

Estimated read time 2 min read

Ubisoft přináší na Steam další a další tituly.

Možná jste si všimli, že Ubisoft stále pokračuje se zpřístupňováním svých her na Steamu. Nově by toto léto mělo dorazit dalších několik titulů – Rainbow Six Extraction, Far Cry 6, Riders Republic a Monopoly Madness. Jako důkaz určitě postačí již fungující stránky těchto her na Steamu.

Ubisoft své PC tituly začal ze Steamu odebírat už v roce 2019. Tehdy oznámili, že The Division 2 bude Epic Games Store exkluzivita (kromě jejich vlastního Ubisoft obchodu). Potom oznámili, že to stejné plánují i pro Prince of Persia: The Sands of Time Remake. Exkluzivity na EGS jsou většinou časově omezené, ale Ubisoft měl v tomto vyjímku, protože uvedli, že exkluzivity nemají žádný časový rámec.

Far Cry 6
(zdroj: Ubisoft)

V listopadu roku 2022 ale přišel zlom. Tehdy jsme poprvé zjistili, že můžeme očekávat velký návrat Ubisoftu na Steam. Týkat se to mělo titulů Assassin’s Creed Valhalla, Roller Champions a Immortals Fenyx Rising. A opravdu se tak nakonec stalo – hry sktuečně na Steam vyšly. Dále pak Ubisoft zpřístupnil třeba Watch Dogs: Legion.

Zatím se přesně neví, proč Ubisoft tyto 4 nové tituly na Steam přesouvá. Je možné, že exkluzivita jim dávno skončila, ale jen se jim s tím nechtělo nic dělat, protože větší zisky od Epicu určitě nebyly na škodu. Možná tak jen potřebují zvednou prodeje.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours