Tvůrce Unrecord pochybovačům dokázal, že je hra skutečná

Estimated read time 2 min read

Teď už je snad o Unrecord jasno!

Alexandre Spindler včera na Twitter připnul video, kde všem ukázal, že Unrecord je skutečná hra a nejedná se pouze o video. První záběry totiž vzbuzují podezření, že jde pouze o video a nikoli o hru. Za všechno může hlavně velmi realistické pojetí kamery, která fungue z velmi realistické bodycam perspektivy.

Někteří si proto začali myslet, že je hra buď úplně podvrh nebo jde pouze o střílečku „na kolečkách“. Spindler proto zapnul noclip a ukázal, že se jedná o skutečné gameplay záběry, které nejsou žádným způsobem předrenderované.

Musíme uznat, že hra skutečně působí jako reálné záběry. Na svědomí to má hlavně bodycam perspektiva. Kamera totiž nesleduje staticky ruce jako v jiných hrách, ale spíše reaguje na pohyb těla postavy. Graficky hra také působí velmi realisticky. Nejde však o nic nového. Fotogrammetrie se ve 3D grafice používá již dlouhá léta. Stejná technika byla použita i ve hře The Vanishing of Ethan Carter, která je skoro 10 let stará. Díky novým možnost Unreal Enginu 5 však tato technika v případě Unrecord opravdu vyniká.

Neznamená to však, že Unrecord poběží jako po másle i na starých mašinách. Vývojáři totiž varují, že realistický vzhled vzniká více způsoby a na slabších strojích nemusí tak dobře vyniknout. Bohužel zatím neřekli, jak moc silný počítač je potřeba. Unrecord zatím nemá žádné datum vydání, ale určitě se máme na co těšit.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.