Ubisoft možná plánuje návrat na Steam

Estimated read time 2 min read

Chce Ubisoft své hry vrátit na Steam?

Poslední velká hra od Ubisoftu na Steamu je Trials Rising z roku 2019. Od té doby tato společnost vydává své hry výhradně na Epic Games Store a Ubisoft Connect. Stále však mlčí o tom, jestli se na Steam ještě plánují vrátit. Jistá analýza backend dat však říká, že se toho možná brzy dočkáme.

Nejnovější hry od Ubisoftu mimo Steam jsou nyní Assassin’s Creed Valhalla a Roller Champions. Zajímavé zprávy o těchto dvou titulech přináší organizace YoobieRE, která dlouhodobě pracuje na ekvivalentu SteamDB pro Ubisoft Connect. Přišli totiž s tvrzením, že v databázi objevili informace o Steamové verzi dvou zmíněných her.

(zdroj: Ubisoft)

Teorie je zatím taková, že pokud hry na Steam skutečně vyjdou, budou stále vyžadovat Ubisoft Connect klienta. Pokud tomu tak je, jsme zřejmě svědky prvních kroků k integraci na Steam. Vůbec bych se nedivil, protože stejný systém funguje i na Epic Games Storu a třeba Rainbow Six Siege na Steamu stále dost využívá přihlašovací systémy od Ubisoftu. A úplně stejnou taktiku dělá i EA u svých her.

Dalším důvodem, proč zní tato terie celkem věrohodně, je prostě to, že je nyní trendem vracet se zpátky na Steam. Už to tak udělali EA, Microsoft nebo Activision. Třeba nové Call of Duty: Modern Warfare 2 téměř zdvojnásobilo prodeje předchozích dílů série a to jen díky tomu, že vyšlo i na Steam. I když teď existují alternativy jako EGS, Steam je pořád domimantní platformou na PC.

Nově nalezená data nemusí nutně znamenat, že se Ubisoft opravdu vrací na Steam, ale je to hodně pravděpodobné.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.