Minecraft Nether konečně dostane obrovský update!

Estimated read time 2 min read

Do Minecraftu míří snad největší update vůbec!

Minecraft hráči už dlouho žadoní, aby jim Mojang přidal něco nového do Netheru. Najdete tam sice zajímavé materiály a dovolí vám rychle cestovat, ale jinak se tam toho zrovna moc neděje. Mojang toto volání konečně vyslyšel. Přidají dva nové biomy a úplně novou civilizaci.

Novým osadníkem je „Piglin.“ Je to vlastně takový zombie pigman. Žijí roztroušení po Netheru, kde si pečlivě střeží svůj zlatý poklad. K hráčům jsou už od základu agresivní. Když si ale nasadíte zlaté brnění, začnou se chovat přátelsky. Poté s nimi můžete obchodovat. Stačí jejich směrem hodit trochu zlata a oni vám za to věnují nějaký item. Pokud se ale pokusíte ukrást jejich poklad, žádné brnění vám nepomůže.

Noví obyvatelé nejsou ale jen pasivní obchodníci. Obživu si zajišťují lovem nových mobů v Netheru, což jsou jakési mutace prasat a býků. Ti jsou proti hráčům také agresivní. Jejich zabitím získáte maso, což z nich dělá první spolehlivý zrdoj potravy v Netheru.

Název „Piglin“ je zatím pouze pracovní. Pokud vás napadá lepší jméno, můžete ho Mojangu navrhnout zde.

Dočkáme se i nových biomů, což Netheru přidá trochu na barevnosti. Prvním je Soulsand Valley. Zajímavé jsou na něm především pestré modré plameny. Dalším je Netherwart Forest, kde budou růst různé podivné stromy.

Poslední zajímavou novinkou je target block. Je to vlastně terč, který po zásahu aktivuje redstone signál. Můžete jej napojit na ohňostroj, hudební blok, světlo a podobně. Ve fantazii se meze nekladou.

Nový Nether update zatím nemá datum vydání. Je možné, že se seznam novinek ještě rozroste.

Více o updatu zjistíte v tomto videu:

Další články:

Další články autora:

1 Comment

Add yours

+ Leave a Comment

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.