Faze Clan přiznává, že Tfue dostal špatnou smlouvu

Estimated read time 2 min read

Majitel Faze Clanu odpověděl na žalobu.

Před pár dny jsme vás informovali o žalobě, kterou podal Turner ‚Tfue‘ Tenney na Faze Clan. Věci se teď obrátily nečekaným směrem, když se ke všemu vyjádřil Ricky Banks, majitel Faze. Ten nejdříve smlouvu obhajoval, ale teď otočil a řekl, že je špatná.

Když Faze na Twitter napsal, že smlouva je naprosto v pořádku, Tenny natočil odpověď a požadoval, aby smlouvu zveřejnili. Banks souhlasil, ale řekl, že smlouvu zveřejní jen dočasně. Když k tomu mělo dojít tak už najednou Faze neobhajoval a částečně uznal, že smlouva je jednostranná.

Jasně, Turnerova smlouva byla hrozná. To nikdo nepopírá. Ale v průběhu roku jsme mu nabídli nové podmínky. Chtěli jsme to vyřešit. Tohle nikdy nebylo o penězích. Nikdy jsme nečekali, že se něco takového stane. Brali jsme si jen malou část peněz z těch akcí, které jsme mu sami zařídili. A to pouze 20%. Nikdy to nebylo o penězích nebo nefér smlouvě.

Po tom všem jsem samozřejmě ochoten smlouvu rozpustit. Nemám co skrývat. Bohužel jsem nechal špatné lidi řídit můj byznys. To už jsem vyřešil a snažím se to napravit. Smlouva byla špatná, nepopírám to.

-Ricky Banks

Ani Banks nebo Faze smlouvu ještě oficiálně neukončili. Její kopie však unikla na server The Blast a podmínky opravdu vypadají tak, jak je Tenney popsal.

Smlouva byla uzavřena 27. dubna 2018, pouze na 6 měsíců. Problém je, že se potom automaticky prodloužila až na 36 měsíců, což hráče zavazuje až do roku 2021. Pokud však jiná organizace nabídne lepší podmínky, Faze má 5 pracovních dní na to, aby tuto nabídky dorovnali.

Pokud se Faze a Tenney nějak rozumně nedohodnou, soud by mohl mít vliv na celé esport odvětví. Hlavně co se týče smluv a zacházení s mladými talenty.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.