Cherry představuje nový a mnohem levnější mechanický switch

Estimated read time 2 min read

O kolik mohou mechanické klávesnice ještě zlevnit?

Všichni asi ví, že membránovým klávesnicím už skoro odzvonilo. Jediné, co je zatím drží při životě, je poměrně velká cena mechanických klávesnic. Cherry, dnes asi největší výrobce mechanických switchů, chce tento fakt změnit. Představili svůj nový Viola switch, který by měl definitivně zajistit smrt membránových klávesnic.

Cherry je na poli mechanických switchů opravdu velkým hráčem. Nějakou variantu jejich MX switchů používá téměř každá klávesnice. Najdete je hlavně na velké řadě herních klávesnic. Čistě na papíře by Viola switch neměl s MX switchem vůbec soupeřit, ale prakticky se to pozná, až bude plně zaveden na trh.

Viola je tedy úplně nový switch, který by se od svých MX protějšků měl hned v několika věcech lišit. Používá cívku a bronzový kontaktní systém. Vše je pak zasazeno do plastu s osmi sloupky, které zabraňují výkyvům. Cherry ale samozřejmě nezapomíná na standardní „křížek.“ Dobrou zprávou je také  to, že Viola switche budou plně podpodrovat RGB podsvícení.

Jde tedy vlastně o velmi jednoduchý design s novým kontaktním systémem. Podle Cherry tyto nové switche dovolí hráčům koupit kvalitní mechanickou klávesnici za velmi přijatelnou cenu.

Jsem tedy opravdu zvědavý, jak velkou úsporu Viola switche přinesou. Už samozřejmě existují mechanické klávesnice, které váš rozpočet nijak neohrozí. Používají však switche od jiných výrobců, které svou kvalitou někdy dost pokulhávají. Někdy se ale najdou i klávesnice od méně známých značek, kde se výrobci rozhodli použít switche MX. Pokud jste tedy doposud hledali poměrně levnou a kvalitní mechanickou klávesnici, toto byla většinou vaše volba.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.