Známe datum vydání Windowsu 11!

Estimated read time 2 min read

První uživatelé si jej vyzkoušejí už v říjnu!

Microsoft oficiálně oznámil datum vydání Windowsu 11. Tím magickým dnem má být 5. října. Oznámení bylo vydáno na blogu Windows Blogs. Jedná se tak o datum, kdy systém začne nabízet bezplatný přechod z Windowsu 10 na Windows 11.

Nebude to však pro všechny najednou. Microsoft plánuje rozdělení přechodu do fází. Windows 11 by měl být dostupný úplně pro všechny někdy do půlky roku 2022.

Datum 5. října je také datem, kdy se nové PC začnou prodávat již s novým Windowsem. Microsoft říká, že Windows 11 bude skvělým systémem i pro hráče. To je možná trochu přehnané, vzhledem k tomu, že oproti Windowsu 10 nabízí navíc pouze AutoHDR, DirectStorage a lépe integrovaný Game Pass. Dále si pak vyzkoušíme nové uživatelské rozhraní, které se v některých případech možná až moc podobá distribuci Linuxu.

Na nový Windows by se měli těšit také všichni příznivci procesorů Intel. Windows 11 totiž slibuje, že z nové Alder Lake generace vytáhne skutečně maximum. Můžeme se tak dívat na zajímavou bitvu, jak se tato generace popere s Ryzeny od AMD. S jistotou se to tak dozvíme až 5. října, kdy si nový Windows vyzkoušejí první uživatelé.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.