Resident Evil 4 prodal už přes 5 milionů kusů

Estimated read time 2 min read

O celé dva měsíce předběhl Resident Evil: Village.

V nejnovější tiskové zprávě od Capcomu jsme se dozvěděli, že Resident Evil 4 remake pokořil hranici 5 milionů prodaných kopií. Asi se ani není čemu divit, jelikož jen za první týden prodal hned 3 miliony, což je milník, který trval originálu celý rok. Zajímavé je také to, že se tento rekord povedlo udělat celé dva měsíce s předstihem oproti Resident Evil: Village.

Capcom nyní říká, že je to jasným důkazem velmi dobrých hráčských ohlasů. Úspěch pak dále přisuzuje třeba vydání režimu Mercenaries, což je režim z originálu, kde se hordám zombíků můžete postavit jako celá řada známých postav.

(zdroj: Capcom)

Originální Resident Evil 4 se i dnes bere jako naprostá legenda stříleček ze třetí osoby. Byl inspirací pro hry jako Dead Space, Uncharted nebo Gears of War. Není proto divu, že se remake prodává tak dobře. Resident Evil: Village za sebou zkrátka tak dobrou minulost ještě nemá. Možná to také ukazuje, že hráči stále trochu více touží po klasickém zážitku. Resident Evil: Village a jeho předchůdce volí totiž trochu alternativnější přístup. Oba díly se prodávaly dobře, ale remaky klasik stále ukazují, kde se hráčům líbí nejvíce.

Capcom tiskovou zprávu ukončuje tím, že stále chtějí herní odvětví posouvat dále. To v překladu znamená, že i nadále chtějí ve svém snažení pokračovat.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.