Čína nechce, aby mladí lidé hráli online hry

Estimated read time 2 min read

Čína ještě více omezila online hraní.

Čínská vláda navrhuje nové limity hraní online her pro hráče pod 18 let. Místní média oznámila, že od 1. září budou moci mladí hráči hrát online hry pouze 1 hodinu za den v pátek, sobotu a neděli a to pouze v době od 8 do 9 večer.

Hráči se také budou muset registrovat svým pravým jménem a herní společnosti mají zakázáno poskytnout hráčům jakékoli služby bez této registrace. Všechny online hry pak můžou běžet pouze se souhlasem příslušných úřadů. Dále se také zvětší frekvence kontrol a inspekcí.

Jak si již řada z vás určitě domyslela, takto striktní pravidla jinde ve světě nenajdete. Podle úřadů má jít o nová opatření proti závislosti na online hraní. Pravidla tak mají ochránit mladé lidi, kteří jsou po fyzické i psychické stránce stále ve fázi vývoje.

V roce 2019 Čína nařídila, že mladí hráči mohou hrát pouze 90 minut v pracovní dny a trochu více o víkendech. Již tehdy byla požadována registrace skutečným jménem, ale implementace ve hrách často pokulhávala. Nyní vláda říká, že firmy, které toto pravidlo ve svých hrách specificky nedodrží, budou hrubě potrestány.

Největší hráč na tomto trhu je určitě Tencent. Tato firma se snaží držet s regulacemi krok a myslet dopředu. Již dříve třeba zavedli novou technologii rozpoznávání obličeje, aby zajistili, že mladiství nehrají po 10. hodině. I přes své snahy však díky vládním regulacím Tencent začal ztrácet své zisky.

Nová pravidla se vztahují pouze na online hry. Kontrolu hraní ostatních her tak vláda stále nechává na rodičích.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.