Zen 3 je naprosto všude vyprodán

Estimated read time 2 min read

Poptávka byla prý moc velká.

Jestli jste stihli koupit nový Ryzen 5000, můžete se poplácat po zádech. Mnoho lidí totiž vůbec nemělo šanci pořídit si nové CPU, což nabádá k zajímavé otázce – šlo pouze o vydání „na papíře?“ Na to teď odpovídá Frank Azor přímo z AMD.

Je velký rozdíl mezi „papírovým vydáním“ a rozesláním velkých zásob, které i tak neuspokojí ještě větší poptávku.

Papírovým vydáním se nyní myslí především to, když společnost sice vydá nový produkt, ale jen s velmi omezenou zásobou na skladě. Tyto případy se vlastně stávají docela často. Výrobci tak chtějí jen ukázat, že jsou zase o krok před konkurencí. A v tomto případě by to nebyla jen prázdná slova, protože AMD skutečně vydalo něco, co konkurenci naprosto zničilo. Dovoluju si tvrdit, že se momentálně jedná o ty nejlepší procesory, které si můžete jako obyčejný zákazník koupit. Pokud tedy samozřejmě nějaký kus seženete (a to se těď nestane).

Azor tedy říká, že AMD opravdu vypustilo spousty procesorů na trh, ale ani tak velké množství nemělo šanci pokrýt poptávku. Dále také řekl, že se AMD aktivně snažilo při vydání Zen 3 bojovat proti nákupním botům.

Zkušenosti z tohoto zážitku prý využijí při vydání serie Radeon RX 6000. Myslím si však, že v případě grafik to bude podobné. Celý rok 2020 se nese v duchu nákupů nového hardwaru a tento trend bude zřejmě ještě nějakou dobu pokračovat.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.