Zemřel Kevin Conroy, hlas Batmana

Estimated read time 2 min read

Kevin Conroy daboval třeba i velmi oblíbenou Arkham trilogii.

Kevin Conroy byl znám především jako dlouholetý dabér Batmana v animovaném seriálu a herní Arkham trilogii. Bohužel však v 66 letech prohrál svůj boj s rakovinou.

Zprávu o jeho smrti se veřejnost dozvěděla z několika různých zdrojů, mezi kterými byla i Diane Pershing, dabérka Poison Ivy. Následně bylo vše potvrzeno i od Warner Bros., kteří Conroye popsali jako nejlepšího dabéra Batmana v historii. A svůj smutek rovněř vyjádřil i Mark Hamill, který daboval Jokera.

Kevin byl perfektní. Byl pro mě jedním z nejoblíbenějších lidí na tomto světě a měl jsem ho rád jako bratra. Opravdu mu záleželo na lidech okolo něj.

Mark Hamill
(zdroj: Twitter)

Kevin Conroy se narodil v roce 1955 a od té doby měl spoustu rolí jak v divadle tak i v televizi. Průlom jeho kariéry přišel v roce 1992, kdy se stal dabérem animovaného Batmana. Jeho hlas byl pro postavu ikonickým. U této role pak zůstal až do své smrti. Svůj hlas navíc propůjčil i hrám jako Arkham, Injustice nebo MultiVersus.

Conroy si navíc zahrál Batmana i na obrazovce, ikdyž to bylo jen na chvíli. V crossoveru Crissis on Infinite Earths si zahrál staršího Bruce. V rozhovoru poté řekl, že tuto roli přijal, aby fanouškům animované série splnil jejich přání. A ti se myslím mohou shodnout na tom, že se mu to skutečně povedlo.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.