Hra Plague Inc. byla odstraněna z čínského App Storu

Estimated read time 2 min read

Vývojáři se nyní snaží přivést hru zpět do Číny.

Real-time strategie Plague Inc. byla nedávno odstraněna z čínského App Storu. Vývojáři ihned vydali prohlášení, že se jim situace vymkla z rukou a celý tým usilovně pracuje na tom, aby hru opět přivedli do Číny.

S velkým smutkem musíme oznámit, že Plague Inc. bylo staženo z čínského App Storu. Kompletně se to vymklo kontrole a my nyní usilovně pracuje na tom, abychom hru vrátili zpět.

Ndemic na své oficiální stránce uvedli, že čínský App Store hru zakázal, protože obsahuje content, který je na území Číny nelegální.

Zatím není jasné, jestli se odstranění Plague Inc. týká i právě probíhající epidemie koronaviru, která samozřejmě propukla právě v Číně. Vzhledem k tomu, že hra vlastně vede hráče procesem nakažením celého světa, nemuselo by to být tak úplně mimo.

Hlavní prioritou Ndemic je teď to, aby se s Čínou spojili a zjistili, v čem je vlastně problém. V případě kladné odpovědi by pak rozvinuli diskuzi a pokusili se celý tento problém vyřešit. Je tedy jasné, že se vývojáři nechtějí čínského marketu vzdát bez boje.

V lednu hra dosáhla svého dosavadního rekordu, když se po celém světě zvedl zájem o téma koronaviru. Zájem hráčů byl tak velký, že studio muselo vydat prohlášení, že hra nepředstavuje žádný vědecký model a jo to pořád „jen hra.“

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.